Wydarzenia

Udział podchorążych w Warszawskich Dniach Informatyki

2016-03-23

19 podchorążych z kierunku Informatyka Akademii Marynarki Wojennej wzięło w tym roku udział w największym wydarzeniu IT dla Studentów i Profesjonalistów w Polsce – Warszawskich Dniach Informatyki, które odbyły się w dniach 22-23 marca 2016 roku na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

WDI to przede wszystkim blisko 100 prezentacji w 12 ścieżkach tematycznych i warsztatów prowadzonych przez niedostępnych dla mniejszych wydarzeń znanych ekspertów. Zakres tematyczny był bardzo szeroki – grafika, frontend, backend, mobile, administracja infrastrukturą, bezpieczeństwo, sieci, hardware, technologie wspierające bezzałogowe statki powietrzne, czy rozwój swojego biznesu start-up’owego. Poprzez udział w Warszawskich Dniach Informatyki podchorążowie nie tylko pozyskali wiedzę od najlepszych, ale mieli także możliwość uczestnictwa w warsztatach oraz poszerzenia swoich umiejętności z zakresu wielu dziedzin IT. Prelekcje okazały się bardzo niestandardowe, a przez to ciekawe i zajmujące. Wydarzeniem towarzyszącym był panel dyskusyjny rektorów warszawskich uczelni i ludzi świata biznesu.

Panelami, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród podchorążych były „CryptoParty: ochrona prywatności w Sieci - problemy, porady, narzędzia” oraz „Jaka wiedza i narzędzia są niezbędne Analitykowi Biznesowemu?- zajęcia z zakresu inżynierii oprogramowania”.